MK
15:44:00
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Prvo se registrujte besplatno je!
Sve na ovom forumu je POTPUNO BESPLATNO!!!
 
  Home Help Search Gallery Links Staff List Calendar Login Register  

KAKO DA saznate koja memorija vam je instalirana na računaru

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: KAKO DA saznate koja memorija vam je instalirana na računaru  (Read 416 times)
misel
Administrator
Sr. Member
*****
Posts: 367



View Profile
« on: 15:44:00 »

Ako razmišljate o tome da nadgradite memoriju vašeg računara, sigurno se pitate koliko slobodnih slotova imate, koja vrsta memorije je već instalirana i šta treba da kupite da bi nadgradnja bila zadovoljavajuća … i to sve želite d auraidte bez otvaranja računara.



Pošto stvarno ne morate da otvarate računar samo da biste saznali šta je instalirano, evo nekoliko opcija za detektovanje vrste memorije koja je instalirana na vašem računaru.

Upotrebite System Information for Windows

Ovaj mali, besplatni i veoma korisni program treba da bude standardni alat u kompletu svakog gika. On dolazi smešten u jedan jedini fajl, bez potrebe instaliranja.

Kada otvorite ovaj program, idite na Hardware a onda na Memory u levom panelu, i videćete koja vrsta memorije je već instalirana na vašem računaru. Izgleda da moj sistem podržava 4GB memorije i imam dva 1GB DDR2 modula već instalirana, koja rade na 533Mhz.

Koristeći ove informacije, trebalo bi da mogu uspešno da nadgradim moju memoriju, što će u ovom slučaju biti 2GB DDR2 533mhz modula, ako hoću da nadgradim računar na 4GB memorije.

Jedino pitanje je da li mogu da instaliram bržu memoriju od oen koja je već instalirana, što nas vodi na sledeću opciju.

Daunlodujte System Information for Windows

Upotreba Crucial Memory Advisor-a

Proizvođač memorije Crucial je kreirao izuzetan web sajt, kombinovan sa opcionim alatom za skleniranje sistema koji će detektovati memoriju koja je već instalirana na vašem računaru na isti način na koji je to uradio System Information for Windows.

Na njihovoj home stranici, postoje dve opcije … ako već znate koju memoriju imate instaliranu, možete da upotrebite padajuće menije ne desnoj strani da biste izabrali vaš sistem.

Dobićete odlične informacije o tome šta vaš računar podržava, zajedno sa listom pitanja i odgovora. Izgleda da ja mogu da nadgradim svoj računar na bržu PC2-5300 memoriju ako želim.

Ako izaberete da skenirate vaš sistem, bićete preusmereni na web stranicu koja će vam prikazati aktuelnu konfiguraciju memorije i šta oni predlažu za nadgradnju, mada izgleda da ćete dobiti nešto manje informacija na ovom ekranu.

Nije bitno da li želite da kupite memoriju direktno od Crucial-a pošto ćete najverovatnije na drugim mestima dobiti bolju cenu, ali njihov savetnik za memoriju je izuzetno koristan u procesu biranja i planiranja akcije nadgradnje.

Adresa: Crucial Memory Advisor

Ostale opcije

Ostale opcije uključuju:

Možete da potražite specifikacije za vaš sistem kako biste utvrdili koje vrste memorija može da primi vaš računar. Ja obično google-ujem "modelnumber specs". Na primer, ja treba da ukucam nc8430 specs.
Takođe možete da upotrebite i druge savetnike za memoriju, kao što su Kingston ili PNY, ali njihovi sajtovi nisu toliko korisni kao Crucial-ov..
Izvadite uputstvo za vašu matičnu ploču, i pogledajte specifikacije kako biste saznali šta ste to kupili zadnji put..
Ako ste sastavili računar od delova od Newegg, možete da pogledate vašu istoriju kupovine kako biste kupili tačno onaj memorisjki modul koji ste kupili zadnji put, ako znate da imate slobodnih slotova (ja sam išao ovim putem prošlog meseca).
Ako koristite Mac OS X, možete jednostavno da pogledate pod About this Mac i kliknete na More Info.
Nadgradnja memorije na vašem računaru je najbrži način da povećate performanse na  Windows Visti. Ja bih vam preporučio 2GB RAM-a za Vistu, ali nemojte da uzimate više od 3GB ako koristite 32-bitnu Vistu ili XP zato što Windows neće moći da iskoristi čitavu memoriju.
Report Spam   Logged

MISEL

Share on Facebook Share on Twitter

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Bookmark this site! | Upgrade This Forum
SMF For Free - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy